ورود
^قوانین و مقررات

ایران سایبر گیمز

ایران سایبر گیمز یا "ICG" بستری برای برگزاری رویدادهای گیمینگ همچون مسابقات، گردهمایی‌ها و ... و پوشش اخبار این حوزه و اقدامات نوین در صنعت گیمینگ است.

ایونت‌ها یا رویدادها، اتفاق جذابی است که باعث می‌شود یکسری افراد در تاریخ و زمان مشخصی گرد هم جمع شوند و خاطره‌ای خوب باهم بسازند.

تعاریف:

رویداد یا ایونت: یک برنامه ویژه برای مخاطبین خاص در تاریخ و زمان مشخص برای هدفی همچون گردهمایی، مسابقه و غیره. رویداد میتواند مجازی در بستر اینترنت (آنلاین) یا فیزیکی با حضور در یک مکان خاص شکل بگیرد.

شرکت‌کننده: هر رویداد متشکل از تعدادی نفرات است که میتواند یک علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای یا یک فرد عام باشد. نوع شرکت‌کننده در هر رویداد را آن ایونت مشخص می‌کند.

گیمر: به یک فرد فارق از جنسیت آن که به بازیهای رایانه‌ای (کامپیوتری) علاقه‌مند است و ساعتی از روز و هفته خود را به بازی‌کردن با یکی از دستگاه‌های گیمینگ می‌پردازد، گیمر می‌گویند. این دستگاه گیمینگ میتواند موبایل شخصی، کنسول بازی همچون پلی‌استیشن یا کامپیوتر رومیزی یا لپ‌تاپ باشد.

پلتفرم یک بازی: به دستگاهی که بازی برای آن منتشر می‌شود و بازی روی آن انجام می‌گیرد، پلتفرم (Platform) می‌گویند. پلتفرم مثل PC، موبایل، کنسول‌های بازی (PlayStation - XBox) و ... .

مسابقات بازی‌های رایانه‌ای: به رویدادی که برای مشخص شدن قهرمان در یک یا چند بازی مشخص، تعدادی گیمر در آن حضور پیدا میکنند و در یک یا چند پلتفرم با هم رقابت می‌کنند، مسابقات بازی‌های رایانه‌ای نامیده می‌شود. مسابقات می‌تواند انفرادی یا تیمی باشند.

ورزش‌های الکترونیک: از بین بازی‌های بسیار زیاد کامپیوتری که هر کدام ممکن است بر روی پلتفرم خاصی بازی شوند، تعدادی محدودی از بازی‌ها که قابلیت رقابت‌کردن برابر و عادلانه را دارند و در سطح جهانی برای آن بازی رویدادهای مسابقات قهرمانی برگزار می‌شود، اصطلاحاً ورزش‌های الکترونیک یا eSports می‌گویند. این رشته ورزشی طی دهه‌های اخیر ظهور پیدا کرده که مخاطبان آن نوجوانان و جوانان در رده سنی 14 تا 35 سال می‌باشد. این روزها ورزش‌های الکترونیک همانند سایر ورزش‌ها رقابت‌های المپیک و مدال‌های جهانی در پیشرو دارد.

برگزار کننده یا مجری: به فرد یا مجموعه یا شخص حقوقی گفته می‌شود که نسبت به برگزاری دقیق و احسنت رویداد مطابق برنامه از قبل تعیین شده خود اقدام می‌کنند. در این وبسایت برگزار کننده، ایران سایبر گیمز می‌باشد.

ورودی رویداد (مسابقات): شرکت‌کنندگان در اکثر رویدادها و مسابقات برای حضور در آن مبلغی به عنوان ورودی، پیش از برگزاری آن رویداد پرداخت می‌کنند که ورودی نامیده می‌شود. ورودی رویداد صرف هزینه‌های رویداد یا جوایز آن می‌شود.

جایزه مسابقات: در طی مسابقات، شرکت کنندگان پس از طی نمودن مراحل مختلف و رقابت با یکدیگر به مقام در آن رویداد دست پیدا می‌کنند. مقام‌های برتر از طرف برگزارکننده یا اسپانسر (حامی) برنده یک جایزه می‌شوند. جوایز پیش از برگزاری رویداد مشخص شده‌اند و می‌توانند مبلغ نقدی یا کالای خاص و یا جایزه غیر نقدی باشند.

اسپانسر (حامی): با توجه حجم وسیع هزینه‌های یک رویداد، تمامی هزینه‌ها از کانال ورودی شرکت‌کنندگان تامین نمی‌شود و برگزار کننده (مجری) رویداد با حمایت یک شخص حقیقی یا حقوقی در قبال خدماتی که برای آن فرد انجام میدهد، مبلغی به عنوان کمک هزینه یا دستمزد برگزاری از اجرای آن رویداد از وی دریافت می‌کند.

براکت یا جدول مسابقات: هر مسابقات به فراخور بازی‌ که در آن انجام می‌شود با یک اصول و قاعده برگزار میگردد. به جدول و چیدمان شرکت‌کنندگان برای رقابت در طی مسابقات را براکت مسابقات نامیده‌اند. براکت می‌تواند حالات مختلفی همچون تک-حذفی، دو-حذفی، گروهی و ... باشد.

حذف یا BAN شدن: در صورتی که شرکت‌کنندگان در طی برگزاری مسابقات یا رویداد، از قوانین آن سرپیچی کنند یا از عمد یا غیر عمد، ممکن است جریمه بازیکن یا شرکت‌کننده حذف از آن رویداد یا کل رویدادهای آینده باشد که این کار به صلاحدید برگزارکننده صورت می‌گیرد.

قوانین رویداد: به مجموعه‌ای از توافقات و قوانینی که برگزارکننده در جهت برقراری نظم و عدالت در برگزاری یک رویداد تنطیم کرده و به اطلاع عموم شرکت‌کنندگان میرساند و شرکت‌کنندگان با پذیرفتن آن در یک مسابقه یا رویداد حضور پیدا می‌کنند، قوانین آن رویداد می‌گویند. رعایت این قوانین برای همه شرکت‌کنندگان لازم و ضروری بوده تا روند برگزاری آن امکانپذیر و عادلانه باشد.

ثبت‌نام: به عمل اعلام حضور شرکت‌کننده در یک رویداد و در عین حال پذیرفتن تمامی قوانین آن که ممکن است در برخی رویداد ها با پرداخت ورودی همراه باشد، ثبت‌نام می‌گویند. ثبت نام در یک رویداد یا مسابقه، به معنای پذیرش کمال و تمام قوانین آن بوده و شرکت‌کننده حق هیچ‌گونه اعتراض نسبت به روند برگزاری انرا نخواهد داشت.

شرایط مرتبط با شرکت‌کنندگان

شرکت‌کنندگان با علم به قوانین و خواندن دقیق آن در رویدادها (مسابقات، گردهمایی ها و غیره) شرکت می‌کنند.

از انجا که ثبت‌نام توسط خود فرد یا نماینده آن صورت میگیرد، مسئول صحت، دقت و کامل بودن اطلاعات داده شده به ایران سایبر گیمز بر عهده‌ شرکت‌کننده می‌باشد.

شرکت‌کنندگان موضف به رعایت قوانین و هنجارهای کشور ایران می‌باشند.

شرکت‌کننده میبایست در تاریخ و زمان مشخص شده در رویداد در آن شرکت نماید و در غیر اینصورت حق اعتراضی نخواهد داشت.

شرکت‌کننده میبایست قبل از ثبت‌نام در ایونت مورد نظر خود تمامی محتوا و شرایط آنرا مطالعه و بررسی نماید و سپس نسبت به ثبت‌نام اقدام نماید.

جوایز رویداد اعم از جوایز نقدی و غیر نقدی ظرف حداکثر ۴۵ روز کاری مطابق اطلاع‌رسانی‌های هر رویداد فقط به خود شخص شرکت‌کننده پرداخت می‌شود و حضور شرکت‌کننده برای تحویل رسید به ایران سایبر گیمز الزامیست.

شرایط بازگشت وجه و انصراف

به علت ظرفیت محدود در رویدادها شرایط بازگشت وجه به شرط انصراف شرکت‌کننده در یک رویداد یا مسابقه فقط زمانی امکانپذیر است که بیش از 7روز کاری از پایان ثبت‌نام فرصت باقی مانده باشد در غیر اینصورت شرکت‌کننده حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

در صورت پذیرفتن درخواست بازگشت وجه شرکت‌کننده، پس از کسر کارمزدهای مربوطه از مبلغ پرداختی وی، ظرف مدت حداکثر 15 روز کاری، مبلغ فقط به حساب به نام خود شرکت‌کننده برگشت داده می‌شود.